Yönetim Kurulu Başkanı'nın Mesajı

Oytaş İnşaat’ın 30. yaşından geriye baktığımda, en önemli ilkemiz müşteri mutluluğudur. Yaptığımız her işte verimliliği ön planda tutuyoruz. Bunu doğru planlama ile acele etmeden başarma gayretindeyiz. Hızlı karar vermek ya da geç karar vermek karar verememekten çok iyidir ancak, her durumda istişare etmek şarttır. Bunu önemsiyoruz. Bu istişareleri de olabildiğince zıt fikirler ile yapmaya çalışıyoruz ki en doğru sonuçları elde edebilelim.

İşimizi yapabildiğimizin en iyisini yapmaya çalışarak büyüttük. En iyisini yapmak için de dünyadaki gelişmeleri sürekli takip etmeye çalışıyoruz. Özellikle, dijital teknoloji ile ilgili yeni nesil çalışanlarımızın eğitim almalarını önemsiyoruz. Gençlerin eğitimi ve bilgi birikim kalitesi ne kadar yüksek olursa, sektörümüzün ve ülkemizin geleceği o kadar aydınlık olacaktır. Bununla birlikte, iklim değişikliği gibi küresel konuları farkında olarak gelecek nesiller için yenilenebilir kaynakların azami kullanımını ve doğal kaynakları gerçekçi bir şekilde korumayı bir görev bilmekteyiz.

Hakka olan inancımızı hayatımızın her dönemine yansıtmaya çalışıyoruz. Verdiğimiz her söze, yaptığımız her kontrata ve her ödeme takvimine harfiyen riayet ediyoruz. Güvenilir olmak bizim sektör için her şeyden önemlidir. Bence insan olmanın da gereğidir. Başarılı olmak için insan odaklı olmak, iyimser olmak ve paylaşmayı gerçek anlamda bilmek gerektiğine inanıyorum. Günümüzde başarılı olmak ne kadar önemli gözükse de insanın dostları ve akrabaları ile sahip olabileceği güzel anıları başarı için terk etmemesi gerekir.

Bu düşünceler ile tüm işlerinde en iyiyi amaçlayan, ortak ve müşterileri için kalıcı değerler yaratan ve yetenekli çalışanları ile tüm ülke ve dünya kaynaklarını koruyarak mutlak sürdürülebilir büyümeyi hedefleyen rekabetçi ve takip edilen bir şirket olmak için çalışıyoruz.


Osman Yıldız

Yönetim Kurulu Başkanı